Italijanska kompanija Aunde, jedan od najvećih dobavljača u automobilskoj industriji, trenutno u Leskovcu zapošljava 587 radnika, od kojih je oko 300 bivših radnika fabrike Džinsi, koja je zatvorena pre dve godine.
„Krenuli smo sa idejom da zaposlimo 350 ljudi, a za manje od dve godine, došli smo do broja od skoro 600 radnika. Ovo je realnost Aundea u Leskovcu. I sve zavisi od nas svih“, rekao je direktor te kompanije u Leskovcu – Anino de Venecija.
Gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović podsetio je da je ta italijanska kompanija, kada je došla u Leskovac 2023. godine, prednost dala radnicima bivše fabrike turske kompanije Džinsi koji su ostali bez posla i odmah zaposlila 40 bivših radnica te fabrike na porodiljskom odsustvu.
Dodao je da se proizvodi najviše izvoze u inostranstvo, dok je jedan deo namenjen za projekat „Panda“ u Kragujevcu.
Anino de Venecija je rekao da ostali radnici bivše fabrike Džinsi nisu bili zainteresovani za posao.
„Posao je jednostavan i lako može da se nauči, nema problema u realizaciji“, istakao je direktor kompanije Aunde.